.........ČEŠTINA PRO ŽIVOT......................................................ASSET České Budějovice
 

 
- -- --Francais

ASSET Č.Budějovice Jazykové kurzy

Zajímavé odkazy

Informace o Česku

 

Jižní Čechy

 

Jak využít volný čas v jižních Čechách

Metropoli jižních Čech - České Budějovice - založil ve 13. století král Přemysl Otakar II. Centrum tohoto středověkého historického města tvoří čtvercové náměstí, kolem kterého stojí nádherné domy s typickými podloubími. Samsonova kašna (1720) uprostřed náměstí a v těsné blízkosti Černá věž ( 72 m) patří bezesporu k dominantám města. Nejvýznamnějším objektem je stará radnice, který byla přestavěna v barokním stylu.

Pro jazykové pobyty jsou České Budějovice naprosto dokonalé. Jsou zde kina, zajímavá muzea, divadla, univerzita, mnoho knihoven, hvězdárna a planetárium. V útulných hospůdkách a restauracích se můžete těšit na typické české jídlo a dobré pivo. Po dobrém jídle najdete odpočinek v prostorných parcích tohoto krásného města. České Budějovice leží uprostřed stovky rybníků a lesů. Okolí města je nádherné a láká k různým výletům a procházkám. Nedaleko ležící areál Lipno je ideální pro sport. Nabízí aquapark, lyžování, plachtění, cykloturistiku a mnoho dalších zajímavých věcí. Na Šumavě si přijdou na své příznivci turistiky.

Nedaleko Českých Budějovic se nacházejí další významná historická města jako např. Hluboká nad Vltavou, Český Krumlov, Tábor, Třeboň nebo Nové Hrady, která navštěvují každoročně stovky turistů z celého světa.

CB Holasovice Selské slavnosti

České Budějovice - Černá věž, Holašovice - Památka na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO   
 
© Copyright ASSET Č.Budějovice 2010
Informace: + 420 603 715 504 -- e-mail: assetcb@seznam.cz